KONCERT NOWOROCZNY

25 lutego 2000 r.

W auli szkoły odbył się koncert noworoczny zespołu  "Piroska". Koncert rozpoczął się tańcami polskimi: polonezem i krakowiakiem. W części węgierskiej zespół zaprezentował nowy taniec z regionu Borsodi, który ćwiczony był na próbach przez kilka miesięcy. Po raz pierwszy też "Mała Piroska" wystąpiła w tańcu węgierskim (do tej pory młodsza grupa tańczyła tylko tańce polskie)
Tańczy "Mała Piroska" "Duża Piroska"

 14 kwietnia 2000 r.

Zespół "Piroska" wystąpił w Młodzieżowym Domu Kultury "Na Skarpie" na os. Piastowskim dla członków Towarzystwa Polsko-Węgierskiego im. F. Liszta.

20 kwietnia 2000 roku

W auli szkolnej odbyło się spotkanie z prezesem Federacji Stowarzyszeń Polsko-Węgierskich, jednocześnie redaktorem i autorem książki pt. "Wspomnienia polskich uchodźców na Węgrzech w latach 1939 - 1945" p. Janem Stolarskim. W spotkaniu udział wzięli: dyrekcja, nauczyciele, rodzice piroski, przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Spotkanie zakończył się występem zespołu "Piroska", następnie gości zaproszono do Klubu Węgierskiego na rozmowy z Radą Rodziców "Piroski".

20 - 21 maja 2000 r.

Koncerty "Piroski" w Warszawie.

 

Zespół Pieśni i Tańca Węgierskiego "Piroska w dniach 20 - 21 maja przebywał w Warszawie na zaproszenie Urzędu Gminy Bemowo. Organizatorem pobytu oraz koncertów naszego zespołu był p. Dariusz Jastrzębski.
 "Piroska" wystąpiła dwukrotnie z programem tańców węgierskich - w pierwszym dniu w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie pod Warszawą, gdzie odbywały się Dni Kultury Węgierskiej, następnego dnia na Dziedzińcu Ratuszowym Urzędu Gminy Bemowo.
Na występie obecni byli przedstawiciel władz Warszawy, Ambasady Węgierskiej, Tureckiej i Bułgarskiej oraz inni goście. Po koncercie odbyła się uroczysta kolacja, podczas której serwowano dania kuchni węgierskiej, m. in. bograsz gulyas (gulasz w kociołku).
Występy "Piroski" były niezwykle udane i wywarły duże wrażenie na warszawskiej publiczności. Szczególne owacje zgotowano "Pirosce" w Szkole Podstawowej nr 5. Dziewczęta tańczyły z wielkim wigorem wśród burzy oklasków licznie zgromadzonej publiczności. Po występie zaś odbierały zasłużone gratulacje, a w rozmowach podczas toastu podkreślano kunszt artystyczny i wysoki poziom zespołu

20 maja - występy "Małej Piroski" odbywały się w naszej szkole z dużym powodzeniem, podczas koncertu z okazji Dnia Patrona". Dziewczynki tańczyły tańce opoczyńskie oraz krakowiaka