DNI EUROPY

21 kwietna 2001 r.

Zespół "Piroska" zaproszony został do występu w Gimnazjum nr 27 na Starym Żegrzu na uroczystość "Dni Europy". Jak zwykle "Piroska" zaprezentowała się bardzo dobrze, a aplauz młodzieżowej części publiczności sprawił nam dużą satysfakcję. Występ naszego zespołu pokazany został w poznańskiej telewizji.

1 maja 2001 r.

"Piroska" wystąpiła na scenie przed Areną Poznańską na corocznym koncercie Dni Książki i Prasy. Koncert prowadził p. Piotr Szczechowiak

2 czerwca 2001 r.

Imieniny szkoły

Na tegorocznej imprezie "Imieniny Szkoły" "Piroska" wystąpiła dwukrotnie: o godz. 900 w koncercie galowym, a potem o godz. 1200 w koncercie piosenek i tańców węgierskich.

3 czerwca 2001 r.

Ponownie złożyło się tak, że w ciągu jednego dnia mieliśmy dwa występy: o godz. 1700 w Parku Wilsona muszli koncertowej na "Dniach Łazarza, a godz. 1900 występ w Granowie na Festynie Wiosennym. Oba występy były bardzo udane, "Piroska" potwierdziła swój wysoki poziom artystyczny.

5 - 6 czerwca

Dni Kultury Węgierskiej

W dniach od 5 - 6 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Węgierskiej. W holu szkoły na I piętrze przygotowano trzy wystawy tematyczne:

  1. "Polska, Węgry - 1000 lat przyjaźni"

  2. "Węgierskie stroje ludowe"

oraz wystawa prac rysunkowych uczniów SP64 "Węgry w moich oczach
" Wystawy przygotował Mateusz Cichowicz.

6 czerwca o godz. 1700 odbył się uroczysty koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Węgierskiego "Piroska", na którym obecni byli: Konsul Honorowy Republiki Węgierskiej w Poznaniu prof. dr Witold Abramowicz, p. wizytator Wiesława Grabczyńska z Kuratorium Oświaty, p. Jànos Brendel - dziekan Wydziału Filologii Węgierskiej UAM oraz wykładowcy i studenci prezesi i przedstawiciele Stowarzyszeń Polsko-Węgierskich, państwo Èva i Roman Burakowscy z Biura Podróży "Evro TMT", Alicja i Jacek Hałas z kapeli "Muzykanci". Po koncercie i zwiedzeniu wystaw odbyło się w pokoju nauczycielskim spotkanie towarzyskie, podczas którego przy lampce wina węgierskiego goście wymieniali wrażenia z występu.

16 czerwca 2001 r.

W sali Wielkiej Centrum Kultury "Zamek" odbył się koncert

"Polak, Węgier - dwa bratanki - 1000 lat przyjaźni".

Koncert zorganizowany został wspólnie przez "Piroskę" i "Mała Piroskę" dla upamiętnienia rocznicy tysiąca lat przyjaźni między Polską a Węgrami. Patronat honorowy nad koncertem objął Konsul Honorowy Republiki Węgierskiej prof. Witold Abramowicz. Koncert zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz kulturalnych i oświatowych naszego miasta Węgierskiego Instytutu Kultury z Warszawy, prezesi Stowarzyszeń Polsko-Węgierskich, członkowie Stowarzyszenia Poznańskiego Czerwca 1956.